2015/2016

 

 

"Kod do rozwoju"

Udział uczniów w projekcie "Kod do rozwoju"
Opis projektu

 

   

 

 

Gotowanie z mistrzem

W ramach rozwijania i doskonalenia umiejętności zawodowych, uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz, mieli okazję gotować z mistrzem sztuki kulinarnej. W dniu 6 kwietnia 2016 roku absolwent naszej Szkoły – Adam Augustyniak – Dobosz, odkrywał „tajniki kuchni fit” podczas wspólnego gotowania.
Młodzież przygotowywała przystawki, danie główne i deser. Pan Adam organizował pracę w kuchni i jednocześnie opowiadał o swojej pracy, egzaminach (czeladniczym i mistrzowskim). Podkreślił, że „kucharzenie”, jak to określił, jest nieustanną drogą doskonalenia swoich umiejętności. Ponadto, w swoich wypowiedziach, wielokrotnie podkreślał, że szkoła, którą ukończył, dała mu solidne podstawy do dalszej pracy.
Uczniowie – przyszli kucharze - mieli również możliwość samodzielnego serwisu dania głównego i degustacji wszystkich potraw.
Spotkanie zorganizowała pani Dorota Żak. Opiekę nad młodzieżą sprawowała również nauczycielka przedmiotów zawodowych w zawodzie kucharz – pani Ewa Pikula.

Dziękujemy mistrzu Adamie i nieustająco zapraszamy !!!

 

 

   

 

 

Dzień otwartych drzwi

Fotorelacja z dnia otwartego Szkoły. TAK było 6 maja 2015 roku:

 

     

 

 

"Polska odnowa"

 

 

 

 

Jasełka

Dnia 21 grudnia 2015 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe, na które przybyli dyrekcja, kierownictwo szkolenia praktycznego, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, zaproszeni goście z organu prowadzącego, a także emerytowani nauczyciele naszej szkoły i przedstawiciel Rady Rodziców.
Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem pani Magdaleny Dziwoty i pani Teresy Terczyńskiej przybliżył historię narodzin Jezusa i wprowadził wszystkich w nastrój Bożego Narodzenia.
Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

 

 

 

 

Pokaz fryzur wieczorowych

7 grudnia 2015 roku odbył się pokaz fryzur wieczorowych w wykonaniu uczennic z klas 3 f, 3 r, 2 f i 2 r, kształcących się w zawodzie fryzjer. Była to okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy przyszłymi fryzjerkami i zaprezentowania swoich umiejętności. Uczennice przygotowywała pani G. Maziarz, a także opiekunowie praktycznej nauki zawodu.

 

   

 

 

Kozłówka

27 listopada 2015 roku odbyła się wycieczka do Kozłówki. Jej uczestnikami byli wybrani uczniowie naszej szkoły oraz opiekunowie: p. Beata Mendryk – Binięda oraz Beata Zatorska – Słoboda. Celem wyjazdu było zwiedzenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozłówce i uczestnictwo w lekcji muzealnej.
Wyjazd do Kozłówki był żywą lekcją historii. Uczniów zachwyciły bogate wnętrza pałacowe, przepiękna kolekcja malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego. Odwiedziliśmy ponadto Galerię Sztuki Socrealizmu. Wszystkim polecamy Kozłówkę bo naprawdę warto, czego potwierdzeniem niech będzie załączona galeria.

 

 

 

11 listopada

10 listopada uczciliśmy nasze największe święto narodowe – 97 rocznicę odzyskania Niepodległości.
Montaż słowno – muzyczny przygotowali wybrani uczniowie klasy III R, III M, III S, III F, I R, I K pod kierunkiem pani Beaty Mendryk – Biniędy oraz Beaty Zatorskiej – Słobody.
Społeczność szkolna miała możliwość przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia historyczne związane z walką Polaków o odzyskanie i utrzymanie niepodległości.
11 listopada to dla nas, Polaków ważna data – symbol ducha narodu polskiego, patriotyzmu, walki o niepodległość, poświęcenia dla Ojczyzny. Skłania do refleksji nad wartością i ceną wolności, przypomina o potrzebie kultywowania pamięci o przodkach i trudnych losach naszego kraju.

 

 

 

Wyniki konkursu wiedzy o bankowości

 

 

 

Turniej halowej piłki nożnej - 14.10.2015r.

Pięcioosobowe drużyny z klas : I m, II m , III m i II s rozgrywały zacięte mecze systemem „każdy z każdym”. Zwyciężyła klasa I m.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Oto fotorelacja:

 

 

 

 

VIII Bieg Papieski - 16.10.2015r.

Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości reprezentowali uczniowie klas pierwszych i drugich. W zawodach wzięli udział: Wrona Bartosz, Sołyga Michał, Patryk Polski, Chorembała Piotr, Pacek Piotr, Woźniak Patrycja, Rupniewska Paulina, Kurek Klaudia, Gryka Marlena. Uczniowie startowali w kategorii szkoły średnie. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Paulina Rupniewska, która zdobyła II miejsce w kategorii szkoły średnie - dziewczęta. Paulina otrzymała pamiątkowy puchar i nagrodę rzeczową. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

   

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

   

 

 

Lubelskie Święto Chleba

13 września 2015 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się XVII Lubelskie Święto Chleba pod patronatem Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. Swoje produkty i wyroby prezentowali m.in. piekarze i cukiernicy. Chleby w różnej wielkości i kształcie, rogale, bajgle i inne wypieki uginały się na stołach. Nie zabrakło również serów: twarogowych i z ziołami. Były też miody i słodkie ciasta dla miłośników słodkości.
Swoje stoisko prezentowała też Nasza Szkoła, za którego wystrój otrzymaliśmy I miejsce. Uczniowie naszej Szkoły zajęli również I miejsce w konkursie na najładniejszy chleb oraz III miejsce w konkursie cukierniczym na najsmaczniejszą szarlotkę.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. D. Styżej, p. K. Roczeń, p. E. Pikula, p. K. Majchrzyk-Warowna, p. M. Dziwota, p. D. Żak, p. M. Stachyra i p. P. Wiśniewski.