2017/2018

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

XIX Ogólnopolski Festiwalu w Krainie Pierogów w Bychawie


Dnia 27 maja 2018r. nasza Szkoła brała udział w XIX Ogólnopolskim Festiwalu W Krainie Pierogów w Bychawie. Uczniowie częstowali własnoręcznie zrobionymi pierogami oraz rogalikami.

 

 

 

 
 

 

Harmonogram konsultacji z rodzicami - 24 i 29.05.2018 r.
 

 

Wyjście do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej


10 maja 2018r. młodzież klas 1f, 1r, 1m, 1s, 2f, 2r uczestniczyła w wyjściu do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej podczas której zostali zapoznani z historią biblioteki oraz postacią patrona instytucji, następnie poznali zasady korzystania z katalogów tradycyjnych i komputerowych. Młodzież została także zaznajomiona z działalnością najważniejszych agend biblioteki. Kilkoro uczniów skorzystało z możliwości wyrobienia karty bibliotecznej.
W dalszej kolejności pracownicy biblioteki przedstawili eksponaty zbiorów specjalnych, w tym dokumenty pochodzące z 1496 r. dotyczące początków istnienia miasta Lublin.
Uczestnicy wyjścia obejrzeli następnie wystawę malarstwa autorstwa Kamili Kowalik pt. „Portret miasta”. Wyjście zakończyło się przejściem ulicami centrum miasta w celu obejrzenia wybranych miejsc związanych z jego historią.

 

 

 

 

Dni Otwarte Szkoły


9 kwietnia i 10 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Dla odwiedzających nas gimnazjalistów przygotowaliśmy liczne atrakcje. Zwiedzający mogli skorzystać z usług naszych fryzjerów, poznać tajniki zawodu mechanika i elektromechanika pojazdów samochodowych, skosztować smakołyków przyrządzanych przez szkolnych mistrzów kulinarnych, a także samodzielnie przygotować i upiec pizzę.
Okazję, aby zdobyć informacje na temat funkcjonowania szkoły i przebiegu edukacji, mieli również rodzice, którzy mogli porozmawiać z nauczycielami, dyrekcją, doradcą zawodowym oraz kierownikiem kształcenia praktycznego.
Dni Otwarte pokazały, że nasza szkoła dla uczniów jest nie tylko placówką edukacyjną, ale miejscem, gdzie chętnie przebywają, znajdują oparcie i pomoc.
Zainteresowanie dniami otwartymi świadczy o tym, że młodzież pragnie zdobyć konkretne umiejętności zawodowe i po ukończeniu szkoły podjąć pracę.

 

 

 

 

Gala Wojewódzkiego Konkursu Zawód Moich Marzeń


W dniu 25 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie odbyła się uroczystość podsumowania II edycji Wojewódzkiego Konkursu „Zawód moich marzeń”.
Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego, Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, Lubelską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy, 3-18 Środowiskowy Hufiec Pracy.
Honorowy patronat nad konkursem objęli:
- Krzysztof Hetman – poseł do parlamentu europejskiego,
- Sylwester Tułajew – poseł na Sejm RP,
- Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski,
- Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego,
- Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin,
- Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty,
- Jan Gogolewski – Związek Rzemiosła Polskiego,
- Piotr Gawryszczak – Wojewódzki Komendant OHP,
- Zbigniew Marchwiak – Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.


Głównym celem Konkursu była przede wszystkim promocja szkolnictwa zawodowego rozwijanie umiejętności dokonywania świadomego wyboru zawodu oraz kształcenie wyobraźni i kreatywnego myślenia.
Uroczystą galę uhonorowania laureatów prowadził Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości pan Jerzy Wójcik. Podczas gali rozdania nagród głos zabrali także: p. Magdalena Zabłocka – przedstawiciel Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie oraz p. Jacek Bury – Komendant 3-18 Środowiskowego Hufca Pracy w Lublinie. W uroczystości wzięła także udział przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Na spotkanie przybyli laureaci oraz wyróżnieni uczniowie wraz ze swoimi opiekunami merytorycznymi. Laureaci i wyróżnieni w Konkursie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Na uroczystości zostały zaprezentowane prace laureatów i finalistów Konkursu.
Do Konkursu zgłoszono 78 prac wykonanych przez gimnazjalistów oraz 37 prac wykonanych przez uczniów szkoły podstawowej. Dla gimnazjum prace oceniono w następujących trzech kategoriach: Plakat/Zdjęcie, Prezentacja Multimedialna w Programie Power Point, Esej Szkolny lub inna forma wypowiedzi pisemnej. Ze szkoły podstawowej prace oceniano w następujących trzech kategoriach: Plakat, Zdjęcie, Opowiadanie. Pan Dyrektor oraz zaproszeni goście wyrazili uznanie i podziękowanie uczestnikom Konkursu za trud włożony w przygotowanie prac.
Serdeczne gratulujemy wszystkim zwycięzcom i osobom wyróżnionym.

 

 

 

 

X miejsce w Ogólnopolskim turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie Kucharz


Dawid Pawłowski – uczeń klasy IIIk Zespołu szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości zajął dziesiąte miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie Kucharz. Finał konkursu odbywał się od 23 do 25 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Spo żywczych w Zabrzu. Tematem przewodnim turnieju były „Potrawy z drobiu w roli głównej”.

 

 

 

 

Zwycięstwo w konkursie "Bezpiecznie od startu"


24 kwietnia 2018r. uczennice zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości zajęły I i II miejsce na szczeblu regionalnym XVIII Ogólnopolskiego Konkursu o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu”.
Wydarzenie objęte zostało patronatem Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie oraz Okręgowego Inspektora Pracy, przy współpracy naszej szkoły.
Konkurs odbył się w siedzibie Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. Po napisaniu testu wyłoniono sześciu uczniów z największą liczbą punktów, następnie osoby te odpowiadały na pytania zadawane przez komisję konkursową.
Ostatecznie na podium stanęły między innymi dwie uczennice naszej szkoły: Julia Zybała z klasy 2r – I miejsce oraz Angelika Olko z klasy 3s – II miejsce. W maju będą one reprezentowały szkołę oraz województwo lubelskie na etapie ogólnokrajowym, który odbędzie się w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

 

 

 

 

Uroczystości przy Symbolicznej Mogile Katyńskiej


16 kwietnia 2018 r. Pan Dyrektor Jerzy Wójcik, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego, brali udział w uroczystościach przy Symbolicznej Mogile Katyńskiej na cmentarzu wojskowym przy ul. Białej w Lublinie w obchodach 78 rocznicy zbrodni katyńskiej.
Po okolicznościowych wystąpieniach odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły – opiekuna Mogiły Katyńskiej. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy symbolicznej.
Kolejna rocznica zbrodni katyńskiej zmusza nas do refleksji dotyczącej tego, aby pamiętać o przeszłości w kontekście przyszłości.

 

 

 

 

PROMOCJA NASZEJ SZKOŁY W GIMNAZJUM NR 5

 

 

 

 

Nasz uczeń na podium
w Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym


Dawid Pawłowski - uczeń w zawodzie Kucharz w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości zajął drugie miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym „Jarskie Podlasie”.
Konkurs odbył się 13 kwietnia 2018 roku w pracowni gastronomicznej Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy – w budynku w Białej Podlaskiej.
Wzięło w nim udział sześcioro młodych adeptów sztuki kulinarnej, w tym troje z Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP (z Lublina, Chełma i Radzynia Podlaskiego).
Młodzież miała do wykonania w czasie trzech godzin przystawkę i danie główne sporządzone wyłącznie z produktów jarskich. Nasz uczeń przyrządził sałatkę jarzynową i jajko w koszulce na musie z kalafiora.

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI KONKURSU - "ZAWÓD MOICH MARZEŃ"

 

położenie położenie położenie

 

Dokument do druku

 

 

 

 

 

UWAGA - KONKURS - "ZAWÓD MOICH MARZEŃ"

 

Dokument do druku

 

 

Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w II edycji Wojewódzkiego Konkursu "Zawód moich marzeń". Uprzejmie informujemy, że w związku z przerwą świąteczną wydłużamy termin nadsyłania prac do 10 kwietnia 2018 r.


Regulamin konkursu

 

Formularz zgłoszeniowy
Oświadczenie rodziców
Oświadczenie opiekuna - nauczyciela

 

 

 

 

 

Harmonogram zebrań z rodzicami - 23.03.2018 r.L.p.

Klasa

Wychowawca

Godzina

Sala

1.

1 AT

Dorota Styżej

17:30

1 (parter)

2.

1 F

Bożena Mitura

17:30

16 (III piętro)

3.

1 K

Ewa Bujak

17:30

1a (parter)

4.

1 M

Nina Szczygielska

22.03.2018 r. 16:30

14 (III piętro)

5.

1 R

Katarzyna Roczeń

17:30

9 (III piętro)

6.

1 S

Marek Stachyra

17:30

13 (III piętro)

7.

2 F

Beata Zatorska – Słoboda

16:30

9 (III piętro)

8.

2 K

Renata Jarosińska

16:30

13 (III piętro)

9.

2 M

Dorota Styżej

16:30

1 (parter)

10.

2 R

Inga Borska

17:30

8 (II piętro)

11.

3 F

Katarzyna Majchrzyk - Warowna

16:30

7 (II piętro)

12.

3 K

Anetta Adamska

16:30

6 (II piętro)

13.

3 M

Beata Mendryk - Binięda

16:30

10 (III piętro)

14.

3 R

Dorota Wrona

16:30

4 (I piętro)

15.

3 S

Inga Borska

16:30

8 (II piętro)


 

 

Młodzieżowy Festiwal Rzemiosła i XXI Mistrzostwa Fryzjerstwa w Lublinie


Artykuł i fotorelacja z festiwalu

 


 

 

KONKURS - "ZAWÓD MOICH MARZEŃ"


Regulamin konkursu

 

Formularz zgłoszeniowy
Oświadczenie rodziców
Oświadczenie opiekuna - nauczyciela

 

 

 

 

 

 

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO "Matematyka w zawodzie"


W styczniu 2018 r., odbył się szkolny Konkurs matematyczny dla uczniów Branżowej Szkoły Rzemieślniczej I stopnia oraz uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Celem konkursu było poszerzanie umiejętności powiazania wiedzy matematycznej z praktyczną wiedzą zawodową, pomysłowość na jej przekazanie i przedstawienie poprawnego zapisu toku rozumowania matematycznego.
Konkurs polegał na ułożeniu zadań matematycznych powiązanych z różnymi zawodami oraz ich rozwiązaniami. Przy ocenie pracy liczyła się pomysłowość zadania, poprawność rozwiązania i ilość zadań.
Najlepsza praca należała do Julii Domiańczyk - uczennicy klasy IIf, która zwyciężyła w konkursie. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kłysiak z klasy IIf, trzecie – Klaudia Kurek z klasy 3r.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali oceny cząstkowe z przedmiotu matematyka.

 

REKOLEKCJE

 

Dokument

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE KUCHARZ
- ETAP WOJEWÓDZKI


Etap wojewódzki I Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz przeszedł do historii. Konkurs odbył się 9 stycznia 2018 roku w naszej szkole. Przystąpiło do niego siedmiu uczniów terenu województwa lubelskiego, kształcących się w zawodzie kucharz.
Celem Turnieju było nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami, szkołami i zakładami, a przede wszystkim stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności.

W naszej szkole gościli reprezentanci:
– Branżowej Szkoły Rzemiosł Różnych I stopnia w Zamościu
– Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
– Branżowej Szkoły Wielozawodowej Specjalnej I stopnia nr 2 w Lublinie
– Branżowej Szkoły Rzemieślniczej I stopnia Biała Podlaska

Przebieg konkursu:
Zmagania konkursowe składały się z dwóch części. Najpierw uczestnicy w części teoretycznej rozwiązywali test. Następnie w praktycznej części turnieju przygotowali potrawy konkursowe. Hasło tegoroczne edycji to „Potrawy z drobiem w roli głównej.” Wykonane potrawy prezentujemy na zdjęciach.

Finalistami etapu wojewódzkiego I Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego ucznia w Zawodzie Kucharz zostali:
I miejsce: Guz Adrian • Branżowa Szkoła Rzemieślnicza I stopnia Biała Podlaska.
II miejsce: Pawłowski Dawid • Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Lublinie.
III miejsce: Daniłko Ernest • Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.
Zdobywcy I i II miejsca będą reprezentować Lubelszczyznę podczas finałów Ogólnopolskich w Zabrzu.

Potrawy oceniała Wojewódzka (Okręgowa) Komisja Turniejowa (woj. Lubelskie) przy szkole Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Lublinie w składzie:
Elżbieta Wójcik — przewodnicząca
Teresa Kasprzak — z-ca przewodniczącego,
Magdalena Zabłocka
Tadeusz Więcławik
Jerzy Wójcik
Agnieszka Lipińska
Dorota Kamińska

Gratulujemy !
Dziękujemy za zaangażowanie w organizację Turnieju Partnerom Merytorycznym.

Organizatorzy:
Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie
Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego

Patronaty Honorowe:

Patronat Medialny:

Patronat Medialny: 

 

Orszak Trzech Króli


W dniu 6 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz piaty wzięli udział w przygotowaniu Orszaku Trzech Króli w Lublinie. Już w grudniu każdego roku w szkole unosi się zapach pierników, które są rozdawane dzieciom w Katedrze Lubelskiej po mszy świętej w dniu Trzech Króli. Nasi cukiernicy i kucharze mają w okresie świątecznym ręce pełne pracy, ale zawsze chętnie uczestniczą w tej pięknej akcji.

W tym roku w przeprowadzeniu orszaku wzięły udział:
Ada Jurek klasa 1f
Ewa Kowalczyk klasa 1f
Katarzyna Łęgowska klasa 1f
Irena Śliwa klasa 1r
Monika Łękarska klasa 2r

Opiekę nad uczennicami sprawowała pani Katarzyna Majchrzyk-Warowna.
Pogoda w dniu 6 stycznia br. była piękna. W związku z tym na Plac Zamkowy przyszło tysiące osób. Uczennice pomagały w roznoszeniu koron, śpiewników oraz naklejały napotkanym osobom pamiątkowe naklejki.
Po mszy dziewczynki rozdawały dzieciom pierniczki, które wszystkim bardzo smakowały.
Ksiądz Ryszard Podpora, główny organizator Orszaku Trzech Króli w Lublinie, osobiście złożył pracownikom szkoły oraz młodzieży podziękowania za wieloletnią i owocną współpracę.
Do zobaczenia za rok!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA! WYNIKI KONKURSU

Stanisław Wyspiański – życie i twórczość


LAUREACI:


I miejsce:
Damian Twardawa– klasa II R

II miejsce:
Szymon Kołtun– klasa II R

III miejsce:
Julia Domiańczyk– klasa II F

Wyróżnienia:
Julia Jabłońska – klasa II F
Natalia Sajnaga – klasa II F

Dokument do wydruku

 

 

 

 

Wyniki Konkursu wiedzy o Bankowości pt. "Więcej wiem - lepiej inwestuję"Dokument do wydruku


 

 

 

 

Mikołajki szkolneW dniu 6 grudnia 2017 roku nasza szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Dyrekcja Szkoły, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji otrzymali słodkie upominki. Tegorocznym Mikołajem był Mikołaj Gliwka z klasy 2 k, który w tym dniu świętował swoje imieniny. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nas odwiedzi.

 

 

 

 

INFORMACJA


Zebrania śródsemestralne odbędą się w dniu 26 stycznia 2018 roku
wg następującego harmonogramu:
• klasy pierwsze godz. 16.15
• klasy drugie i trzecie godz. 17.15

 

 

 

 

Harmonogram konsultacji z rodzicami/opiekunami prawnymi - 18.12.2017
L.p.

Klasa

Wychowawca

Godzina

Sala

1.

1 AT

Dorota Styżej

16:30

1 (parter)

2.

1 F

Bożena Mitura

16:30

16 (III piętro)

3.

1 K

Ewa Bujak

16:30

1a (parter)

4.

1 M

Nina Szczygielska

16:30

14 (III piętro)

5.

1 R

Katarzyna Roczeń

16:30

3 (I piętro)

6.

1 S

Marek Stachyra

16:30

13 (III piętro)

7.

2 F

Beata Zatorska – Słoboda

16:30

9 (III piętro)

8.

2 K

Renata Jarosińska

16:30

7a (II piętro)

9.

2 M

Dorota Styżej

16:30

1 (parter)

10.

2 R

Patrycja Gil - Słowikowska

16:30

8 (II piętro)

11.

3 F

Katarzyna Majchrzyk - Warowna

16:30

7 (II piętro)

12.

3 K

Anetta Adamska

16:30

6 (II piętro)

13.

3 M

Beata Mendryk - Binięda

16:30

10 (III piętro)

14.

3 R

Dorota Wrona

16:30

4 (I piętro)

15.

3 S

Inga Borska

16:30

gabinet pedagoga (III piętro)
 

Turniej


Zapraszamy do wzięcia udziału w etapie wojewódzkim I edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz, który odbędzie się dla województwa lubelskiego 9 stycznia (wtorek) 2018 roku o godz. 9.00.

Zaproszenie 

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę”


DRODZY UCZNIOWIE I PRACOWNICY SZKOŁY!


Po raz kolejny Samorząd Uczniowski naszej Szkoły włącza się w akcję

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

W dniach od 27 listopada do 8 grudnia będziemy zbierać dary dla potrzebujących dzieci – odzież i obuwie (nieużywane lub w jak najlepszym stanie), zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości i higieny osobistej, słodycze, produkty i półprodukty spożywcze nadające się do długoterminowego przechowywania, ziemiopłody, przedmioty gospodarstwa domowego.


Codziennie na dwóch kolejnych przerwach śródlekcyjnych o godz. 11.00 i godz. 12.00 nasi wolontariusze będą zbierać dary na korytarzu pomiędzy 3 i 4 piętrem. Produkty należy pozostawiać w pudełku oznaczonym logo akcji.


Jeżeli ktoś z was, będzie chciał pozostawić podarunek w innych godzinach, oznaczone pudełko będzie znajdowało się w pokoju nauczycielskim.


Zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym dzieciom z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej, dzieciom niepełnosprawnym, podopiecznym domów dziecka, świetlic środowiskowych, schronisk a także innych placówek szkolno-wychowawczych.


Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:


Patrycja Gil-Słowikowska
Katarzyna Majchrzak-Warowna 

Uwaga, konkurs!!!


Konkurs wiedzy o bankowości: „WIĘCEJ WIEM – LEPIEJ INWESTUJĘ”.

Regulamin

Plakat
 

Dom Opieki SpołecznejDnia 24 listopada 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości odwiedzili mieszkańców Domu Opieki Społecznej Kalina w Lublinie.
Młodzież zaprezentowała uroczysty montaż słowno – muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Duch spotkania był niezwykle podniosły i refleksyjny. Dla uczniów była to też prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i wrażliwości dla drugiego człowieka.
Młodzież wraz z opiekunami: p. Beatą Zatorską – Słobodą, p. Beatą Mendryk – Biniędą oraz p. Markiem Stachyrą zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

 

 

99 rocznica odzyskania Niepodległości17 listopada uczciliśmy w murach szkoły nasze największe święto narodowe – 99 rocznicę odzyskania Niepodległości.
Uroczystą akademię z tej okazji przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Beaty Mendryk – Biniędy oraz Beaty Zatorskiej – Słobody.

Dominika Rozwałka (klasa II K) – prowadząca
Dawid Pawłowski (klasa III K) – prowadzący
Katarzyna Łęgowska (klasaI F) – recytacja
Beata Pielecka – (klasa I F) – recytacja
Klaudia Błaszczak – (klasa IIIK) - recytacja
Aleksandra Dobrzyńska (klasa I AT) – recytacja
Aleksandra Olko (klasa I AT) – recytacja
Dominika Szyba (klasa I AT ) – recytacja
Paulina Rupniewska (klasa IAT) - recytacja
Ewelina Pieprzowska – (absolwentka)– śpiew

Apel przebiegał w podniosłej atmosferze, społeczność szkolna miała możliwość przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia historyczne związane z walką Polaków o odzyskanie i utrzymanie niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.
11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
Zwieńczeniem spotkania był słodki „patriotyczny poczęstunek”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Doroty Kamińskiej przygotowali biało – czerwone ciasteczka.

 

 

Narodowe Czytanie „Wesela”14 listopada 2017 r.
UCZNIOWIE KLASY I AT, III K oraz I F WSPÓLNIE Z PANIĄ BEATĄ ZATORSKĄ – SŁOBODĄ PRZYGOTOWALI MONTAŻ SŁOWNO – MUZYCZNY POŚWIĘCONY WYBITNEMU DZIEŁU STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO.
AUDYCJI MOŻNA BYŁO WYSŁUCHAĆ WE WTOREK (14 LISTOPADA) O GODZINIE 11.15.
NASZA SZKOŁA JUŻ PO RAZ DRUGI UCZESTNICZYŁA W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PROPAGUJĄCEJ ZNAJOMOŚĆ WYBITNYCH DZIEŁ LITERATURY NARODOWEJ, KTÓRA ODBYWA SIĘ POD PATRONATEM HONOROWYM PARY PREZYDENCKIEJ.

 

 

Harmonogram zebrań z rodzicami - 09.11.2017 r.L.p.

Klasa

Wychowawca

Godzina

Sala

1.

1 AT

Dorota Styżej

17:30

1 (parter)

2.

1 F

Bożena Mitura

17:30

16 (III piętro)

3.

1 K

Ewa Bujak

17:30

1a (parter)

4.

1 M

Nina Szczygielska

17:30

14 (III piętro)

5.

1 R

Katarzyna Roczeń

17:30

3 (I piętro)

6.

1 S

Marek Stachyra

17:30

13 (III piętro)

7.

2 F

Beata Zatorska – Słoboda

16:30

9 (III piętro)

8.

2 K

Renata Jarosińska

16:30

13 (III piętro)

9.

2 M

Dorota Styżej

16:30

1a (parter)

10.

2 R

Patrycja Gil - Słowikowska

16:30

8 (II piętro)

11.

3 F

Katarzyna Majchrzyk - Warowna

16:30

7 (II piętro)

12.

3 K

Anetta Adamska

16:30

6 (II piętro)

13.

3 M

Beata Mendryk - Binięda

16:30

10 (III piętro)

14.

3 R

Dorota Wrona

16:30

4 (I piętro)

15.

3 S

Inga Borska

16:30

14 (III piętro)


 

 

Wyjście na warsztaty do Banku Pekao7 listopada 2017r. uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w III oddziale Banku Pekao przy ul. Chopina 26 w Lublinie.
Podczas spotkania uczniowie poznawali funkcje banku komercyjnego oraz zagrożenia z wiązane z działalnością instytucji pozabankowych.
Dyrektor banku zapoznawała młodzież z zagadnieniami dotyczącymi bankowości oraz zakresem obowiązków pracowników na poszczególnych stanowiskach pracy w banku.
Dodatkową atrakcją dla młodzieży było oglądanie skarbca znajdującego się w podziemiach placówki.

 

 

Wyniki konkursu czytelniczego: "Czytam, ponieważ lubię..."I miejsce - Marcin Patejuk
II miejsce - Szymon Pachała
III miejsce - Ewelina Korbus
Wyróżnienia:
- Justyna Ziółkowska
- Michał Marciniak
- Mikołaj Gliwka
- Klaudia Kowalczyk


 

 

Informacja
W dniu 31 października 2017 r. (wtorek) lekcje będą trwały 30minut
Proszę zapoznać się z organizacją zajęć (link).

 

 

Program edukacyjny "Kultura bezpieczeństwa"
23 października 2017r. odbyła się uroczysta gala, podczas której rozdano certyfikaty i złożono podziękowania wybranym szkołom, w tym również Zespołowi Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, za udział w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”, realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy, w roku szkolnym 2016/2017 w szkołach ponadgimnazjalnych. Celem programu była edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych, kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań oraz informowanie młodzieży o różnorodnych aspektach prawnej ochrony pracy. Rok szkolny 2017/2018 jest kolejnym, w którym szkoła przystąpiła do programu celem dalszej edukacji uczniów w dziedzinie bhp i prawa pracy.

(certyfikat).

 

 

Informacja
19 października 2017 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników oświaty. Obchody połączono z uroczystością Ślubowania uczniów klas pierwszych.
Dyrektor szkoły – Pan Jerzy Wójcik przywitał nauczycieli, uczniów oraz pozostałych zgromadzonych gości, którzy zaszczycili uroczystość swoją obecnością: Pana Zbigniewa Marchwiaka – Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, Panią Magdalenę Zabłocką – Specjalistę ds. oświatowo-prawnych, Pana Sylwestra Tułajew - Posła na Sejm RP, Panią Monikę Burlewicz – Wicedyrektor szkoły, Panią Annę Gaczkowską – Wicedyrektor szkoły, Pana Tomasza Kopycińskiego - dyrektora CEiPM w Lublinie, Panią Urszulę Małek oraz Panią Dorotę Stefańską – przedstawicielki ŚHP 3-18 w Lublinie.
W ramach podziękowania za trud włożony w edukację, wychowanie, uczniowie życzyli nauczycielom zdrowia, radości i wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy, a następnie wręczyli kwiaty i słodycze.

 

 

 

Informacja
W dniu 13 października 2017 r. (piątek) lekcje będą trwały 30 minut.
Proszę zapoznać się z organizacją zajęć.

1. 7.30 - 8.00
2. 8.05 - 8.35
3. 8.40 - 9.10
4. 9.15 - 9.45
5. 9.50 - 10.20
6. 10.25 - 10.55
7. 11.00 - 11.30
8. 11.35 - 12.05
9. 12.10 - 12.40
10. 12.45 - 13.15
11. 13.20 - 13.50

 

 

 

 

X Bieg Papieski


W dniu 12 października 2017 roku reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w X Biegu Papieskim. Impreza organizowana jest dla wszystkich, którzy chcieliby „na sportowo” upamiętnić 39 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II oraz 30. rocznicę wizyty Papieża Polaka w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów. Wśród najlepszych dziewcząt była Paulina Rupniewska z klasy 3r a z chłopców Łukasz Romanowski z klasy 3m. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

 

 

Konkurs Fotograficzny


 

 

Lubelskie Święto Chleba1O września 2017 r. zapach tradycyjnych wypieków piekarniczych i cukierniczych z Lubelszczyzny unosił się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie odbyło się XIX Lubelskie Święto Chleba pod patronatem Cechu Rzemiosł Spożywczych w Lublinie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.
Piękna pogoda umożliwiła rodzinne świętowanie i poznanie smaków tradycyjnych piekarniczych i cukierniczych produktów oraz regionalnych smakołyków. Podczas uroczystości można było spróbować pysznego pieczywa, serów zagrodowych, znakomitych wędlin oraz słodkich ciast i ciasteczek.
Swoje stoisko prezentowali również uczniowie naszej szkoły, którzy otrzymali puchar za zajęcie I miejsca w "Konkursie na najładniejsze stoisko". 

 

 

 

Sprzątanie świata – Polska 2017 - 15-17 września

24. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem:
„Nie ma śmieci - są surowce"Drodzy Uczniowie !!!
Fundacja „Nasza Ziemia” po raz 24 organizuje akcję „Sprzątania świata”. Pragniemy poinformować społeczność szkolną, że Samorząd Uczniowski włącza się w to przedsięwzięcie. W dniu 15 września br., od godziny 9.20 do godziny 11.00, uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego będą brać udział w sprzątaniu Parku Ludowego w Lublinie.
Osoby zainteresowane, które chciałyby pomóc w tej szlachetnej inicjatywie prosimy o zgłaszanie się do Pani Patrycji Gil-Słowikowskiej oraz do Pani Katarzyny Majchrzyk-Warownej.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Patrycja Gil-Słowikowska
Katarzyna Majchrzyk-Warowna

 

 

 

 

  

 

Rozpoczęcie Roku SzkolnegoPrzywitanie nowego roku szkolnego w naszej szkole odbyło się w poniedziałek 4 września 2017r.
Dyrektor szkoły Pan Jerzy Wójcik uroczyście powitał zgromadzonych gości, grono pedagogiczne, młodzież klas pierwszych oraz przedstawicieli pozostałych klas.
W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele organu prowadzącego: Pan Zbigniew Marchwiak - Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie oraz Pani Magdalena Zabłocka – Specjalista ds. oświatowo-prawnych, a także Sekretarz Województwa Lubelskiego - Pani Anna Augustyniak, Wicedyrektor szkoły – Pani Monika Burlewicz, Wicedyrektor szkoły Pani Anna Gaczkowska, którzy w nowym roku szkolnym życzyli wielu sukcesów: uczniom efektów w nauce, nauczycielom w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Zakończeniem uroczystości były indywidualne spotkania uczniów z wychowawcami.