2018/2019

 

 

"WYNIKI KONKURSU WIEDZY O BANKOWOŚCI" 


 

 

Warsztaty w Banku


7 stycznia 2019 r. uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w IV oddziale Banku Pekao przy ul. Chopina 26 w Lublinie.
Podczas spotkania uczniowie poznawali funkcje banku komercyjnego oraz zagrożenia z wiązane z działalnością instytucji pozabankowych.
Dyrektor banku zapoznawała młodzież z zagadnieniami dotyczącymi bankowości oraz zakresem obowiązków pracowników na poszczególnych stanowiskach pracy w banku.

 


 

 Regulamin Mistrzostw Fryzjerstwa Damskiego i Męskiego Juniorów (link)


Karta zgłoszeniowa (link)

 


 

 

UWAGA KONKURS!


Regulamin konkursu o bankowości (link)

 


 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”


UCZNIOWIE KLASY II AT WSPÓLNIE Z PANIĄ BEATĄ ZATORSKĄ – SŁOBODĄ PRZYGOTOWALI MONTAŻ SŁOWNO – MUZYCZNY POŚWIĘCONY WYBITNEMU DZIEŁU STEFANA ŻEROMSKIEGO.
AUDYCJI MOŻNA BYŁO WYSŁUCHAĆ 12 GRUDNIA (ŚRODA) O GODZINIE 11.15.
NASZA SZKOŁA JUŻ PO RAZ TRZECI UCZESTNICZYŁA W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PROPAGUJĄCEJ ZNAJOMOŚĆ WYBITNYCH DZIEŁ LITERATURY NARODOWEJ, KTÓRA ODBYWA SIĘ POD PATRONATEM HONOROWYM PARY PREZYDENCKIEJ.

 


 

 

Lubelska kuźnia talentów


W dniu 11 grudnia 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów dla stypendystów Lubelskiej kuźni talentów 2016-2019. Program stypendialny realizowany jest przez województwo lubelskie w ramach 12.Osi Priorytetowej Edukacja, kwalifikacje i kompetencje Działania 12.4 Kształcenie Zawodowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2012, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wśród najzdolniejszej młodzieży z województwa lubelskiego, która otrzymała stypendia są również uczniowie naszej szkoły: Mateusz Sobiesiak, Agnieszka Kłysiak, Natalia Kwapisz, Julia Zybała, Małgorzata Grabowska, Julia Domiańczyk, Julia Gnyp, Miłosz Nowak, Weronika Wrona, Kamil Tkaczyk, Oliwia Gonder, Weronika Jasińska.
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniak wręczyli na ręce Pani wicedyrektor Anny Gaczkowskiej dyplom uznania dla Dyrekcji Szkoły, Rady Pedagogicznej i uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych.

Gratulujemy uczniom oraz opiekunom dydaktycznym młodzieży!!!

  

 

Odwiedziny w Domu Opieki Społecznej "Kalina"


Dnia 30 listopada 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości odwiedzili już po raz trzeci mieszkańców Domu Opieki Społecznej Kalina w Lublinie. Natomiast w dniu 4 grudnia 2018 r. po raz pierwszy odwiedziliśmy Dom Opieki Tutela.

 

 


Młodzież zaprezentowała uroczysty montaż słowno – muzyczny z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Duch spotkania był niezwykle podniosły i refleksyjny. Dla uczniów była to też prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i wrażliwości dla drugiego człowieka.
Młodzież wraz z opiekunami: p. Beatą Zatorską – Słobodą oraz p. Beatą Mendryk – Biniędą zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

 


 

 

II Lubelski Konkurs Szkół Gastronomicznych
„Kuchnia regionalna - kuchnia lubelska”


Dwie uczennice naszej szkoły: Małgorzata Grabowska oraz Oliwia Gonder z klasy IIk wzięły udział w II Lubelskim Konkursie Szkół Gastonomicznych, który odbył się 22 listopada 2018r. w Zespole Szkół Nr 5 w Lublinie.
Jury konkursowe stanowili szefowie kuchni lubelskich znanych hoteli i restauracji. Uczennice przygotowały tartę nadziewaną ziemniakami i boczkiem z pianką z jabłek oraz zapiekane jabłko z żurawiną.

 


 

 

100 rocznica Odzyskania Niepodległości


22 listopada uczciliśmy nasze największe święto narodowe – 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Uroczystą akademię z tej okazji przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Beaty Mendryk – Biniędy oraz Beaty Zatorskiej – Słobody.
Łęgowska Katarzyna (klasa II F) – prowadząca, recytacja, taniec
Świątek Maciej (klasa II AT) – prowadzący, recytacja
Brylant Weronika(klasa I F) – śpiew
Socha Weronika– (klasa I F) – śpiew
Olko Aleksandra – (klasa II AT) – recytacja, taniec
Dobrzyńska Aleksandra (klasa II AT) – recytacja, taniec
Pielecka Beata (klasa II F) – recytacja
Peciak Klaudia (klasa II F) - recytacja
Bezkorowajna Maria (klasa I AT ) – recytacja, taniec
Sprawka Julia (klasa IAT) – recytacja, taniec
Siepsiak Karolina (klasa II AT) – taniec
Skiba Karina (klasa I AT ) – taniec
Widomska Magda (klasa I AT) – taniec
Wójcik Sylwia (klasa I AT) – taniec
Złomańczuk Sylwia (klasa I AT) – taniec
Śniady Kacper (klasa I AT) – obsługa techniczna
Skrzypczak Marek (klasa I AT) - obsługa techniczna
Mazurek Szymon (klasa I AT) - obsługa techniczna

Credo uroczystości stanowiły słowa Jędrzeja Moraczewskiego:
„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął”. Młodzież słowem, piosenką oraz tańcem pragnęła upamiętnić 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 


 

 
 

 

Realizujemy program „Bądź bezpieczny na drodze”


W dniu 14 listopada 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Rafałem Michalczakiem – instruktorem jazdy sportowej w ramach programu „Bądź bezpieczny na drodze”.
Uczniowie dowiedzieli się niezbędnych informacji na temat motoryzacji oraz bezpieczeństwa na drodze. Spotkaniu towarzyszyły efekty specjalnie – uczniowie mieli możliwość sprawdzenia jak działa poduszka powietrzna. Spotkanie zorganizowali Dorota Wrona i Marek Stachyra.

 


 

 

3. NOCNA MILA NIEPODLEGŁOŚCI


3. NOCNA MILA NIEPODLEGŁOŚCI Lublin 11 listopada 2018 r.
Bieg wpisany w lubelskie obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wielki finał Biegowej Triady Niepodległości.
Długość trasy 1609 m. Plac Litewski - Rynek Starego Miasta.
W biegu wzięli udział uczniowie naszej szkoły Szymon Nawłatyna, Oliwia Gonder, Grabowska Małgorzata.

 


 

 
 

 
 

 
 

 

Realizujemy program „Kultura bezpieczeństwa”

Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości kolejny już rok kontynuuje realizację programu pt. „Kultura bezpieczeństwa”, opracowanego przez Państwową Inspekcję Pracy we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy - Państwowym Instytutem Badawczym.

Program adresowany jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest promowanie idei bezpiecznej pracy, jako standardu w przyszłym życiu zawodowym, kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy oraz podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych, dotyczących zapewnienia ochrony prawnej i bezpiecznych warunków pracy. 

 

NAUCZYCIEL NA MEDAL


Informujemy, że Nasz nauczyciel pani Dorota Wrona uzyskała nominację do tytułu NAUCZYCIEL NA MEDAL.NAUCZYCIEL NA MEDAL - PANI DOROTA WRONA 

 

Akcja „Podaj mydło”


Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce. Niektórzy z mieszkańców naszego świata nigdy nie myli rąk. Wolontariuszom pracującym w misyjnych przychodniach zdarza się uczyć tej czynności dorosłe już osoby. Aby dobre nawyki mogły trwać potrzebne jest mydło. W Kamerunie kostka mydła toaletowego kosztuje równowartość czterech złotych. Czasem tyle wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli oczywiście uda mu się znaleźć pracę.

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski apeluje do wszystkich chętnych o zakup zwykłej kostki mydła – my przekażemy ją dalej.
Dary przekażemy Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio Akcja trwa do końca listopada 2018.
 

 
 

 
 

 

Prezentacja oferty szkoły podczas Dni kariery


Uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości zaprezentowali swoim młodszym kolegom klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej ofertę edukacyjną naszej szkoły.
Odbyło się to podczas Dni Kariery organizowanych przez Urząd Pracy w Lublinie. Prezentacja miała miejsce 24 października 2018r. w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie.
Była to dla naszych uczniów doskonała okazja do podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz udzielenia wskazówek uczniom, którzy niedługo staną przed wyborem kolejnej szkoły na drodze własnej kariery edukacyjnej.

 


 

 

Dzień Edukacji Narodowej


19 października 2018 r., na stadionie w hali sportowej MOSiR „Bystrzyca”, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto pracowników oświaty zostało połączone z uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych.
W trakcie uroczystej akademii, odśpiewano hymn państwowy, następnie głos zabrała Dyrektor szkoły – Pani Monika Burlewicz, która przywitała nauczycieli, uczniów oraz pozostałych zgromadzonych gości.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Pani Anna Gaczkowska – Wicedyrektor szkoły, Pani Małgorzata Ruśniak – Kierownik Szkolenia Praktycznego, Pan Dariusz Wójtowicz – Wiceprezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie oraz następujący przedstawiciele tej instytucji - Pani Magdalena Zabłocka – Specjalista ds. oświatowo-prawnych, Pani Lucyna Wolska – Główna Księgowa, Pani Ewa Kozyrska-Chobotow – Specjalista w Dziale Księgowości.
W uroczystości udział wzięli także: Pan Jacek Bury – Komendant ŚHP 3-18 w Lublinie oraz Pani Agnieszka Kur – Przewodnicząca Rady Rodziców.
Dyrektor szkoły, wręczyła dyplomy, złożyła życzenia oraz podziękowała nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za szczególne zaangażowanie w pracę dydaktyczną, wychowawczą, opiekuńczą i organizacyjną.
Następnie młodzież, pod kierunkiem Pani Beaty Mendryk-Biniędy, przedstawiła inscenizację, stanowiącą zabawną parodię codziennego życia szkoły.

 


 

 
 

 
 

 

Bieg Papieski


16 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Biegu Papieskim.
Celem imprezy było:
- upamiętnienie daty 16 października 1978 r. - wybór Karola Wojtyły na Papieża,
- uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości,
- przypomnienie przesłania Papieża Jana Pawła II - „Bóg, Honor, Ojczyzna,”
- upowszechnienie wśród młodzieży i dorosłych postaw prozdrowotnych.

Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Nina Szczygielska.

 


 

 

Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w lubelskie.pl
 

 
 

 
 

 

79. Rocznica Agresji Sowieckiej na Polskę


17 września 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości uczcili 79. Rocznicę Agresji Sowieckiej na Polskę wyjściem na cmentarz przy ul. Białej w Lublinie.
Odbyło się sprzątanie Symbolicznej Mogiły Katyńskiej oraz ufundowanej przez naszą szkołę Tablicy poświęconej kpt. Michałowi Pokorze – zamordowanemu w Kijowie strzałem w tył głowy.
Młodzież złożyła również wiązanki jaklo znak pamięci o wydarzeniach z tamtego okresu. Opiekunem podczas wyjścia była Pani Beata Mendryk-Binięda.

 


 

 

Bieg - Mila Pamięci Ofiar Komunizmu


15 września 2018 r. w Parku Ludowym w Lublinie odbył się bieg Mila Pamięci Ofiar Komunizmu. Jest to jedyny na świecie bieg, podczas którego uczniowie, rodzice i nauczyciele upamiętniają ponad 170 milionów ofiar komunizmu na świecie. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Gliwka, Patryk Mitrut, Karol Zaranek, Jakub Kuna i Radosław Zbiczak. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Nina Szczygielska.

 


 

 

XX Lubelskie Święto Chleba


Msza święta, po niej warsztaty, konkursy i jarmark wyrobów regionalnych – tak w Muzeum Wsi Lubelskiej obchodzono w niedzielę 9 września 2018 r. XX Lubelskie Święto Chleba.
W przestrzeniach muzealnego rynku można było znaleźć stragany rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa oraz atrakcje towarzyszące świętowaniu, w tym stoisko Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości, które zajęło II miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko piekarnicze i cukiernicze.
Podczas wydarzenia prezentowano wyroby w postaci chleba, bułeczek, rogali oraz słynnych lubelskich cebularzy. Na uczestników czekały konkursy z nagrodami. Uczennica naszej szkoły - Aleksandra Dobrzyńska zajęła II miejsce w konkursie wiedzy o produktach certyfikowanych z województwa lubelskiego.

 


 

 
 

 
 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019


W poniedziałek 3 września 2018r. przywitaliśmy w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości nowy rok szkolny.
Dyrektor szkoły - Pani Monika Burlewicz uroczyście powitała zgromadzonych gości, grono pedagogiczne oraz młodzież. W inauguracji uczestniczyli: Wicedyrektor szkoły - Pani Anna Gaczkowska, przedstawiciele Środowiskowego Hufca Pracy – Pani Renata Kopyść, Pani Stanisława Bętkowska oraz wychowawcy oddziałów. Po uroczystości odbyły się indywidualne spotkania uczniów z wychowawcami.
Życzymy w nowym roku szkolnym wielu sukcesów: uczniom efektów w nauce, nauczycielom w pracy dydaktyczno-wychowawczej.