2018/2019

 

 

Mila Pamięci Ofiar Komunizmu


15 września 2018 r w Parku Ludowym w Lublinie odbył się bieg Mila Pamięci Ofiar Komunizmu. Jest to jedyny na świecie bieg, podczas którego uczniowie, rodzice i nauczyciele upamiętniają ponad 170 milionów ofiar komunizmu na świecie. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Gliwka, Patryk Mitrut, Karol Zaranek, Jakub Kuna i Radosław Zbiczak. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Nina Szczygielska.

 

 

 

XX Lubelskie Święto Chleba


Msza święta, po niej warsztaty, konkursy i jarmark wyrobów regionalnych – tak w Muzeum Wsi Lubelskiej obchodzono w niedzielę 9 września XX Lubelskie Święto Chleba.
W przestrzeniach muzealnego rynku można było znaleźć stragany rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa oraz atrakcje towarzyszące świętowaniu, w tym stoisko Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości, które zajęło II miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko piekarnicze i cukiernicze.
Podczas wydarzenia prezentowano wyroby w postaci chleba, bułeczek, rogali oraz słynnych lubelskich cebularzy. Na uczestników czekały konkursy z nagrodami. Uczennica naszej szkoły - Aleksandra Dobrzyńska zajęła II miejsce w konkursie wiedzy o produktach certyfikowanych z województwa lubelskiego.

 

 

 
 

 
 

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019


W poniedziałek 3 września 2018r. przywitaliśmy w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości nowy rok szkolny.
Dyrektor szkoły - Pani Monika Burlewicz uroczyście powitała zgromadzonych gości, grono pedagogiczne oraz młodzież. W inauguracji uczestniczyli: Wicedyrektor szkoły - Pani Anna Gaczkowska, przedstawiciele Środowiskowego Hufca Pracy – Pani Renata Kopyść, Pani Stanisława Bętkowska oraz wychowawcy. Po uroczystości odbyły się indywidualne spotkania uczniów z wychowawcami.
Życzymy w nowym roku szkolnym wielu sukcesów: uczniom efektów w nauce, nauczycielom w pracy dydaktyczno-wychowawczej.